Instagram'a özel fırsatlar için Takip Et!

Neden Çay Ağacı Yağı?

Aborijinler çay ağacı yapraklarını, öksürüğü ve boğaz ağrısını hafifletmek için çiğnerler; öğütülmüş yapraklarından elde ettikleri yağı ise solunum rahatsızlıkları için teneffüs ederlerdi. Öğütülmüş yaprakları kesiklere, yaralara, enfeksiyon kapmış yaralara ve yanıklara uygularlardı.

Çay Ağacı Yağı; Güçlü bir antioksidandır.
Çay Ağacı Yağı; Güçlü bir antifungaldır.
Çay Ağacı Yağı; birçok kremin, yağın, sabunun, şampuanın ve hatta diş macununun içeriğinde yer alır. Faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış, doğanın bizlere bir armağanıdır.

Neden Vitamin?

Bu özel ney yağı içerisine, yağda çözünen güçlü bir antioksidan madde ilave edildi.
Yağlarda antioksidan madde kullanılmazsa, serbest radikal adı verilen reaktif oksijen türleri yağlarda zamanla bozulma, renk değişikliği ve istenmeyen koku oluşumuna sebep olurlar.
Solunan oksijenin % 5 kadarı serbest radikale dönüşür. Eğer yağ içerisinde serbest radikalleri tutacak bir antioksidan yoksa, bu serbest radikaller yağlarda oksidasyon meydana getirir. Oluşan oksidasyon ürünleri ise yağların ömrünü kısaltır; kalitesini düşürür.

Vitamin; Antiseptik özelliği destekleyerek, yüksek koruma sağlar.
Vitamin; Ney yağlarının, neye uzun vadede verdiği zararları en aza indirir. Neyinizi çatlamalara karşı korur.

Neden Özel Bir Formül?

Formül; Fayda-Zarar dengesini doğru kurmak için, hayati öneme sahiptir.

Çok faydalı bir madde, yanlış oranda kullanıldığında zarar verebilir ya da zararlı bir madde doğru oranda kullanıldığında çok fayda sağlayabilir.

Bu Özel Formül; Yıllar süren bir Ar-Ge çalışması sonucunda elde edilmiştir.

Kimya Mühendisliği; Ney üzerine ilk kez böyle bir çalışmaya imza atmıştır.

Ney sazı; bilimden ilk kez böylesine fayda görmüştür.

Hem neyin korunması için hem de icra eden kişi için çok özel bir ürün ortaya konmuştur.

Neden Cam Şişe?

Cam; Plastik şişeye göre, çok daha sağlıklı bir koruma sağlar.

Koyu renk olması
, yağın güneş ışınlarından daha az etkilenmesini ve uzun süreler aynı kalitede kalmasını sağlar.

Cam;
mikroorganizma içermez, kimyasal reaksiyon göstermez.
Cam; Su, nem, hava geçirmeyerek ürünü tüm diğer ambalajlardan daha iyi korur.
Cam; Isıya karşı dayanıklıdır.
Cam; Özü doğaldır, doğadan gelir.
Cam çevre dostudur. Çevreyi ve sağlığınızı korumak için en sağlıklı ambalaj şeklidir.
Cam Kanserojen maddeler içermez. Ürün içeriğini radyasyon etkisinden uzak tutar.

Neden Uzun Sprey Ucu?

Uzun Sprey Ucu; neyde perdelerin (deliklerin) doğrudan içerisine, yağ sıkılabilmesini sağlar.

Etrafa sıçrayan, boşa giden yağ olmaz. Bu özel yağ, düşük viskoziteye yani yüksek akıcılığa sahip olduğundan, neyin yalnızca en alt kısmından akar.

Ney’de 2. Boğum Problemi; sağlıklı bir şekilde ney yağı ulaşmayan ve ses kutusunun hemen bitiminde olan bu bölge, neyin en çok küflenen bölgesidir. Bu uzun uç, neyin ses kutusundan geçerek, 2. boğuma yani küfün merkezine ulaşır ve küf ile savaşmada büyük bir rol üstlenir.

Şişe etrafından akan yağlara son. Cam şişemiz ile mükemmel bir uyum sağlayan bu özel şişe başlığı, etrafından sızma yapmaz. Kullandıktan sonra, ucu silmeniz yeterli olur.

Neden Kullanmalıyız?

Çünkü; Neyler, içerisine üflenen nefese bağlı olarak, yüksek oranda neme maruz kalır. Bu nem zamanla, küf mantarlarının oluşumuna neden olur. Eğer ki bu mantarların çoğalmasını engellemek adına gerekli adımlar doğru atılmazsa, ney kullanılmaz hale gelir.

Neyi yağlamanın tek amacı küf oluşumunu engellemek değildir elbet. Sazlıkta, yani sulak bir ortamda yetişen kamışın, doğal ortamından koparılması ve akabinde kurutulması sonucu üretilen neylerde, karşılaşılabilecek en büyük sorunlardan biri de neyin çatlamasıdır. Neyi yağlamanın önemli bir amacı da bu çatlamaya engel olmak ve neyin ömrünü uzatmaktır.

Bir diğer kullanım amacı da; ağızdan ney içerisine kaçan yemek artıklarını veya havada uçuşan ve ney içerisine yapışan çok küçük partikülleri ney içerisinden yağ yoluyla atmaktır.